Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Моя лють до росіян недостатня»: результати опитування про ставлення до росіян

Як українці ставляться до росіян у 2023 році: опитування “Рівень”

Як українці ставляться до росіян у 2023 році: опитування “Рівень”

РІк повномасштабного вторгнення сильно вплинув на ставлення українців до населення країни-агресора. Нове опитування «Рівень» свідчить, що більшість українців ніколи не простять російську навалу. Проте 14% респондентів досі вважають, що війна не має породжувати в українцях ненависть до росіян.

Щороку команда Biasless (ГО «Післязавтра») проводить анкетування «білих комірців» (менеджерів, службовців та посадовців), аби визначити рівень інклюзивності на робочих місцях в Україні. У 2023 році до анкети організатори додали питання, пов’язані з ставленням до росіян та білорусів.

Цього року 97% респондентів визначили себе терпимими або толерантним, союзниками або активістами. Тільки 3% відповіли, що нетерпимими до питань різноманіття у суспільстві. Голова (ГО «Післязавтра») Ірина Рубіс вважає, що це самопочуття може бути індикатором інклюзивної сліпоти (недосвідченості).

Проте ставлення до росіян в опитаних доволі нетерпиме. Так, майже половина вважає, що «хороших рускіх» не існує, 26% і 20% відповідно визнають, що негативно сприймуть нового співробітника росіянина та білоруса.

Як ставляться українці до росіян у 2023 році. Інфографіка Biasless

Як ставляться українці до росіян у 2023 році. Інфографіка Biasless

Більше половини на питання «Коли українці пробачать росіянам повномасштабне вторгнення?» відповіли, що ніколи.

Коли українці готові простити росіянам війну. Інфографіка Biasless

Коли українці готові простити росіянам війну. Інфографіка Biasless

Варто зауважити, що серед опитаних переважна більшість так чи інакше стикнулися з наслідками російської агресії: у 54% респондентів хтось з рідних є учасником бойових дій, 26% є переселенцями з 24 лютого 2022 року, 9% тимчасово перебували за кордоном, 8% втратили рідних через війну.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини