Українська гірнича компанія Ferrexpo збільшила виробництво на 20% за січень-березень 2025 року, до 2,1 млн тонн окатків та залізного концентрату, порівняно із 1,8 млн тонн у попередньому кварталі. Це стало найвищим рівнем з початку повномасштабного вторгнення. Про це компанія повідомила за підсумками першого кварталу 2025 року.
Як змінилося виробництво Ferrexpo за січень-березень 2025-го
У першому кварталі 2025 року Ferrexpo збільшила виробництво на 20%, до 2,1 млн тонн, порівняно з 1,8 млн тонн у 2024-му, включаючи:
- 1,3 млн тонн окатків;
- 0,8 млн тонн 67% залізного концентрату.
«Це пов’язано зі збільшенням виробництва високоякісних концентратів, які продаються клієнтам в Азії, у поєднанні зі стабільним виробництвом окатків преміумкласу Ferrexpo», – сказав Лучіо Дженовезе, виконуючий обов’язки CEO Ferrexpo.
Компанія також продовжила виробництво високорентабельних котунів Ferrexpo DR (FDP), проте не так активно: 81 тис. тонн, або на 10% менше, ніж у попередньому кварталі.
Протягом кварталу Ferrexpo використовувала дві лінії пелетування (з чотирьох) на додаток до виробництва комерційного концентрату. Водночас через призупинення відшкодування ПДВ компанія пізніше скоротила діяльність до однієї лінії.
У березні українські податкові органи повідомили дві основні операційні дочірні компанії – Полтавський і Єристівський ГЗК, – що призупиняють відшкодування ПДВ за січень 2025 року на загальну суму 512,9 млн грн, сказав Дженовезе.
«Ми продовжуємо звертатися до уряду України та інших зацікавлених сторін, щоб відновити повернення коштів ПДВ, щоб ми могли підтримувати наш бізнес на вищих операційних рівнях, підтримувати нашу робочу силу та цілісність наших операцій», – зазначив Дженовезе.
На кінець лютого 2025 року 12-місячний показник травм з втратою робочого часу в компанії був на рівні 0,66, що дещо перевищує п’ятирічне середнє значення у 0,52. Водночас за останні чотири роки на виробництві не було жодного смертельного випадку, зазначили в компанії.
Станом на кінець березня 708 працівників Ferrexpo проходили військову службу у ЗСУ. 103 із 176 демобілізованих ветеранів повернулися до роботи.
Що відомо про націоналізацію Ferrexpo
4 березня 2025 року Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило, що Печерський районний суд ухвалив рішення передати 49,5% корпоративних прав Ferrexpo Poltava Mining (FPM), а також корпоративних прав у інших, не названих компаніях, до Агентства з розшуку та управління активами України (АРМА).
Пресслужба Ferrexpo зазначила: передача корпоративних прав Полтавського ГЗК пов’язана з судовими справами в Україні, які стосуються ймовірного привласнення коштів неплатоспроможного банку «Фінанси та Кредит» підсанкційного олігарха Костянтина Жеваго.
Ferrexpo стверджує, що фінансова установа ніколи не входила до складу групи.
Група компаній стверджує, що не має жодного стосунку до Жеваго та банку «Фінанси та Кредит».
Також вона наголошує, що жодна компанія групи не отримувала офіційних документів або запитів від українських органів влади щодо рішення Печерського райсуду Києва передати майно Ferrexpo до управління АРМА.