Facebook Pixel

Найбільші вугільні держпідприємства синхронно отримали сотні мільйонів збитків

Вугільні держпідприємства отримали збитки. Фото: Bence Balla-Schottner/Unsplash

Вугільні держпідприємства отримали збитки. Фото: Bence Balla-Schottner/Unsplash

Найбільші державні вугільні підприємства, які підпорядковано Міністерству енергетики України, синхронно відзвітували про чисті збитки за перше півріччя 2021 року на загальну суму понад 576 млн грн. Про це повідомляє «Марлін» із посиланням на фінансові звіти держпідприємств.

З-поміж них:

  • «Торецьквугілля» (Донецька область) – 214,9 млн грн;
  • «Львіввугілля» – 204,2 млн грн;
  • «Лисичанськвугілля» (Луганська область) – 103,7 млн грн;
  • «Волиньвугілля» – 53,8 млн грн.

Згідно з пояснювальними записками вугільних підприємств, які було надіслано до Міненерго, від початку 2021 року на підприємстві «Торецьквугілля» бракує матеріалів для виробництва в повному обсязі. Головною причиною збитків на «Лисичанськвугілля» назвали припинення електропостачання та брак коштів на ремонт і придбання необхідних матеріалів.

Telegram Logo

На трьох підприємствах («Львівугілля», «Лисичанськвугілля», «Волиньвугілля») замість директорів керівництво здійснюють виконувачі обов’язків. Водночас «Львівугілля» та «Волиньвугілля» віднесені урядом України до підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави.

Контекст. Торік три підприємства відзвітували про збитки на суму 1 млрд грн, тоді як лише «Львіввугілля» отримало за шість місяців 2020 року прибуток у сумі 213 млн грн.

У другому кварталі цього року підприємства Міненерго отримали 295 млн грн збитків.

Коментарі

Всі новини