Екологічна катастрофа у Чорному морі: шторм прибив мазут, який витік з танкерів рф
Вилив мазуту з російських танкерів спричинив екологічну катастрофу в Чорному морі. Зокрема, шторм приніс на берег російського міста Анапа величезну кількість нафтопродуктів.
Про це повідомляє моніторинговий канал «Кримський вітер».
Відео з постраждалими після виливу мазуту птахами публікують жителі Анапи та селища Волна. Бакланів прибило до берега і вони не можуть самостійно злетіти.
Your browser doesn't support HTML5 video.
Крім цього, у Темрюкському районі Кубані ввели режим підвищеної готовності. На цей час пляма розливу нафтопродуктів ще не досягла берега.
Your browser doesn't support HTML5 video.
Як зазначає «Кримський вітер», мазут в основному залишається на дні моря через низьку температуру води. Ще частина знаходиться всередині танкера, що затонув. Тому плями з'являтимуться протягом дуже довгого періоду.
Нагадаємо, 15 грудня 2024 року у Керченській протоці почали тонути російські танкери «Волгонефть 212» і «Волгонефть 239». Їх розламало навпіл, а мазут почав витікати у воду.
Міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук заявила, що об’єм витоку мазуту в акваторії Чорного моря може значно перевищувати 4300 тонн. За попередніми оцінками, збитки від розливу нафтопродуктів можуть перевищувати $14 мільярдів.
За словами представництва президента в Автономній республіці Крим, токсичні нафтопродукти спричинять масову загибель планктону, який є основою харчових ланцюгів, що, своєю чергою, призведе до отруєння риб, морських ссавців, птахів та інших живих організмів.
Крім того, забруднення води та донних відкладень спричинить довгострокові зміни у біорізноманітті регіону, що завдасть непоправної шкоди середовищам існування багатьох видів морської флори та фауни. Прибережні екосистеми, зокрема водорості, молюски та коралові утворення, також зазнають руйнування. Відновлення постраждалих видів і екосистем може тривати десятиліттями.