Facebook Pixel

Як змінилися попит та зарплата на віддалену роботу

Пандемія коронавірусу стала стимулом переходу співробітників на віддалений режим роботи. Очевидно, що не всі галузі економіки можуть дозволити собі дистанційну діяльність. Однак ІТ-сектор та креативні індустрії, такі як реклама, PR та дизайн, адаптувалися до нового формату набагато швидше. Водночас віддалена робота стала затребуваною і в таких сферах, як логістика, роздрібна торгівля та кол-центри. Про це повідомляє OLX.

Зазначається, що повномасштабне вторгнення суттєво вплинуло на ринок праці, особливо збільшивши популярність віддаленої роботи. Однією з головних причин, з яких українці вважають за краще працювати дистанційно, є прагнення забезпечити свою безпеку та захистити життя.

За даними «OLX Робота», у 2022 році на порталі було розміщено понад 33 тисячі вакансій для віддаленої роботи в різних сферах, які зібрали більше 1,8 мільйона відгуків від користувачів.

Незважаючи на те, що в 2023 році кількість таких вакансій дещо скоротилася, інтерес серед претендентів продовжив зростати і навіть посилився (понад 2 млн відгуків). У першій половині 2024 року загальна кількість відгуків на віддалену роботу на OLX склала 1 млн. Це ясно показує, що українці продовжують виявляти високий інтерес до такого формату зайнятості, зазначають аналітики.

Вони відзначають, що віддалена робота широко підтримується у таких галузях, як ІТ, маркетинг, PR та реклама, освіта, фінансові послуги, а також у креативних індустріях, таких як SMM, дизайн та створення контенту. Фахівці у цих галузях можуть ефективно виконувати свої завдання з будь-якої точки світу, що сприяє безперервності бізнес-процесів та знижує потенційні ризики.

На платформі «OLX Робота» найбільш затребуваними напрямами для віддаленої роботи є роздрібна торгівля, реклама/дизайн/PR, адміністративні позиції, HR та освіта. Медіанна зарплата для віддаленої роботи в Україні у 2024 році становить 18 500 гривень, що на 23% більше у порівнянні з 2022 роком. Серед найбільш високооплачуваних сфер виділяється логістика, де медіанна зарплата у 2024 році становить 22 500 гривень, що перевищує зарплати, наприклад, у дизайні чи освіті.

Подякувати 🎉