Facebook Pixel

Українцям від 40 і молодше розраховувати на солідарну пенсію не варто — Марченко

Сергій Марченко. Фото: УНІАН

Сергій Марченко. Фото: УНІАН

Українцям не варто розраховувати на пенсію солідарної системи — потрібно самостійно вкладати гроші в недержавні пенсійні фонди або впроваджувати цю систему на державному рівні.

Така ситуація в пенсійній системі пов'язана з прискореними темпами старіння суспільства, внаслідок чого баланс зміщується від молодих у бік пенсіонерів, повідомив в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна» міністр фінансів Сергій Марченко.

«Солідарна пенсія повинна бути разом із накопичувальною. Якщо у вас немає накопичень у НПФ, розраховувати на пенсію взагалі не варто. Мені, сорокарічному, на пенсію в нинішніх умовах розраховувати не варто», — сказав Марченко.

Telegram Logo

Це не стосується тих, хто вийде на пенсію через п'ять років, підкреслив міністр.

Зараз запланована модель фінансування накопичувальних пенсій складається з 1% ЄСВ + 1% з іншого джерела. В якості іншого джерела в Мінфіні схиляються до прямої бюджетної програми.

«Умовно, якщо ти дав 1% або 1,5%, держава дає стільки ж. Для молоді зробити з коефіцієнтом, заохотити: якщо ти додатково вклав кошти в накопичувальний пенсійний фонд, держава додасть», — заявив Марченко.

Запровадження накопичувальної системи буде поступовим, і гроші не будуть одразу передавати недержавним фондам, підкреслив Марченко. Спочатку планують залучити державний пенсійний фонд або керуючу держкомпанію, додав міністр.

Коментарі

Всі новини