Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Парламентські вибори в Болгарії та дострокові вибори в Молдові: результати

Дострокові парламентські вибори в Молдові та Болгарії пройшли в один день. Колаж: The Page

Дострокові парламентські вибори в Молдові та Болгарії пройшли в один день. Колаж: The Page

У Болгарії та Молдові 11 липня пройшли дострокові вибори до парламенту. І якщо болгарам уже вдруге доводиться вибирати нових депутатів, бо колишні не змогли сформувати дієздатний уряд, то в Молдові вибори вирішили провести після того, як парламент достроково розпустила чинний президент Мая Санду.

Вибори в Молдові: результати

Станом на середину дня 12 липня дострокові парламентські вибори в Молдові виграє проєвропейська партія «Дія й солідарність» (PAS) Маї Санду, повідомило видання «Радіо Свобода Молдова». Після опрацювання 99% бюлетенів її партія набрала 52,5% голосів, що дасть їй змогу сформувати в парламенті монобільшість. Явка на вибори перевищила 48,4%.

Найближчі конкуренти партії Санду — проросійський «Блок комуністів і соціалістів» і партія «Шор» — отримали тільки 27,4% і приблизно 5,7% відповідно. Решта партій не долають 7% прохідний бар'єр. Загалом за місця в парламенті боролися 20 партій, два блоки та один позапартійний кандидат.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Вибори в Болгарії: результати

Щодо Болгарії, то тут парламентські вибори можуть покласти край 12-річному правлінню прем'єр-міністра Бойко Борисова. Опоненти прем'єра вже заявили про те, що віддадуть його під суд за корупцію та зловживання.

Станом на середину дня 12 липня розрив між основними конкурентами — партією Борисова ГЕРБ-СДС (перебуває при владі в Болгарії з 2009 року) і партією шоумена Станіслава Трифонова «Є такий народ» — після підрахунку 95% бюлетенів становить кілька десятих часток відсотка, повідомило Bulgarian News Agency. ГЕРБ набрала 23,9% голосів, «Є такий народ» — 23,7%. Болгарська соціалістична партія отримала 13,6%, Демократичний альянс Болгарії — 12,6%, партія «Рух за права та свободи» — 10,6%, нова партія «Встати! Мафія геть!» — 5,04%. Решта політичних сил виявилися нижче за 4% прохідного бар'єра.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. 21 червня у Вірменії також пройшли дострокові парламентські вибори. Їх оголосили після відставки прем'єра Нікола Пашиняна. Пашинян вимушено залишив свою посаду під тиском громадськості через поразку Вірменії в Карабаській війні. Партія Пашиняна набрала понад 53% голосів, його найближчі конкуренти — трохи більше за 21%.

Коментарі

Всі новини