Facebook Pixel

США попередили Білорусь про рішучу відповідь, якщо Кремль використає її для нападу на Україну

Якщо Білорусь дасть змогу Росії використати свою територію для нападу на Україну, Мінськ зазнає жорсткої реакції на ці дії з боку США та їхніх союзників.

Quote«Так само, як ми дали зрозуміти Росії, що вона дорого заплатить за «можливе вторгнення», останніми днями ми також дали зрозуміти Білорусі, що якщо вона дозволить використати свою територію для нападу на Україну, це буде зустрінуто швидкою і твердою відповіддю з боку Сполучених Штатів і наших союзників», — заявив журналістам речник Держдепартаменту США Нед Прайс.

Він додав: у разі якщо атака російських військ розпочнеться з території Білорусі, країнам НАТО доведеться переглянути свою присутність і військові активи в країнах, що з нею межують.

Контекст. Раніше Держдеп озвучив припущення, що Москва може використати спільні російсько-білоруські військові навчання для вторгнення в Україну. У відомстві наголосили, що цього разу на маневри прибуло більше солдатів із РФ, ніж зазвичай.

Ба більше, Вашингтон стривожив проєкт конституційної реформи в Білорусі, який дозволить розмістити російську ядерну зброю на території цієї країни.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉