Facebook Pixel

ВАКС передав Фонду держмайна 29,5% акцій Запорізького виробничого алюмінієвого комбінату Дерипаски

Вищий антикорсуд передав 29,54% акцій Запорізького виробничого алюмінієвого комбінату. Раніше ці акції належали російському олігарху Олегу Дерипасці.

Раніше ФДМУ вже володів 68% акцій заводу. Таким чином, загальна частка акцій в управлінні Фонду зросла до 97,5%.

«Це черговий крок до того, аби російське майно в Україні працювало на українську економіку, а не на ворога», – підкреслив голова ФДМУ Віталій Коваль. Він також зазначив, що Фонд продовжує роботу з санкційними активами з метою їх максимального використання для підтримки Сил оборони.

Як майно Дерипаски було заарештовано на користь України

Олег Дерипаска як власник російського алюмінієвого холдингу «РУСАЛ» займається, зокрема, постачанням сировини для російської оборонки. У зв’язку з цим 12 жовтня 2022 року президент України Володимир Зеленський підписав указ № 694/2022, який вводить у дію рішення РНБО від 12 жовтня про санкції проти російського олігарха Олега Дерипаски. Строк дії санкцій становить 10 років.

10 січня 2023 року Міністерство юстиції України подало позов до Вищого антикорупційного суду про застосування санкцій у вигляді стягнення активів у дохід держави щодо російського олігарха Олега Дерипаски, який наближений до президента рф володимира путіна.

Уже 31 січня за клопотанням Офісу Генерального прокурора арештовано 1 млрд грн активів Миколаївського глиноземного заводу. До них увійшли 12 земельних ділянок, комплекс морського порту, квартири, адмінбудівлі, виробничі цехи, 46 транспортних засобів, 240 одиниць спеціальної техніки.

17 лютого Офіс Генпрокурора повідомив про націоналізацію Миколаївського глиноземного заводу разом із 350 іншими об'єктами нерухомості Дерипаски. Крім заводу йшлося про добувні компанії «Глухівський кар'єр кварцитів», «Хустський кар'єр» і «Жежелівський кар'єр». Загальна вартість майна становила понад 10 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉