Facebook Pixel

Вакцина проти коронавірусу: як на нових штамах відіб'ється ефективність препаратів

Є вакцини проти коронавірусу у боротьбі з новими штамами. Фото: Pixabay

Є вакцини проти коронавірусу у боротьбі з новими штамами. Фото: Pixabay

Нещодавно виявили нові штами коронавірусу, які поширюються швидше раніше відомих різновидів. The Page зібрало інформацію про те, чи вплинуть вони на ефективність вакцин.

Вакцина від Pfizer/BioNTech

Вакцина Pfizer/BioNTech від коронавірусу показала ефективність проти двох мутованих штамів, повідомляє The Hill.

Попереднє дослідження, яке провели Pfizer і Університет учених Texas Medical Branch, повідомляє, що немає необхідності в додатковій вакцині.

Telegram Logo

Дослідження проводили на основі аналізів крові пацієнтів, які вакциновані. При цьому отримані дані є обмеженими, оскільки в дослідженні не розглядався вплив вакцини на весь спектр мутацій, характерних для того чи іншого нового варіанту коронавірусу,

Разом з цим повідомляється, що вакцина була трохи менш ефективною стосовно мутацій варіанту, вперше виявленого в Південній Африці, в порівнянні з іншими мутаціями.

«Компанії вважають, що невеликі відмінності в вірусній нейтралізації, що спостерігаються в цих дослідженнях, навряд чи призведуть до значного зниження ефективності вакцини», – йдеться в повідомленні.

Вакцина Novavax

Американська компанія Novavax Inc. заявила, що її вакцина проти COVID-19 продемонструвала ефективність понад 89%, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Novavax Inc. (...) сьогодні оголосила, що NVX-CoV2373, її кандидат на вакцину проти COVID-19 на основі протеїну, продемонстрував ефективність 89,3% під час третьої фази клінічних випробувань, проведених у Сполученому Королівстві (Велика Британія)», – йдеться в повідомленні.

Однак в окремому випробуванні у Південній Африці, де має місце інший штам COVID-19, ефективність вакцини досягла лише 49,4%. При цьому наголошується, що серед учасників випробувань, в яких не було ВІЛ, ефективність дорівнювала близько 60%.

Вакцина AstraZeneca

Вакцину компанії AstraZeneca рекомендують використовувати людям у віці від 18 до 64 років, повідомляє Die Welt з посиланням на інформацію комітету з вакцинації (Stiko) Інституту вірусології імені Роберта Коха в Німеччині.

AstraZeneca не згодна з висновками. Повідомляється, що даних для оцінки ефективності вакцини для людей старше 64 років поки що немає.

Євросоюз повинен отримати до 400 млн доз препарату AstraZeneca. Повідомляється, що компанія має передоплату в розмірі 336 млн євро в рамках угоди. Але 22 січня 2021 року AstraZeneca несподівано повідомила про те, що через брак виробничих потужностей не зможе до кінця березня поставити вакцину в ЄС в потрібних обсягах. Вона поставить на 60% менше. Компанію звинуватили в тому, що вона не збирається надавати потрібну кількість вакцин в ЄС, при тому, що Велика Британія отримає препарат в повному обсязі. Єврокомісія підозрює, що перебої з поставками можуть бути через те, що AstraZeneca поставляє частину вакцин, призначених для країн ЄС, Великій Британії та іншим країнам, які не входять до ЄС.

Контекст. Найближчим часом Україна отримає першу партію вакцини проти коронавірусу. Обсяг від 200 тис. доз поставить глобальний фонд COVAX.

Коментарі

Всі новини