Електроенергія для бізнесу подорожчала на 30% в умовах нового ринку — «Укренерго»

В результаті перших десяти днів роботи нової моделі оптового ринку середньозважена ціна на електроенергію для промислових споживачів порівняно з червнем зросла на 30%.

Про це на прес-конференції повідомив глава «Укренерго» Всеволод Ковальчук, передає «Інтерфакс-Україна».

Середньозважена ціна для споживачів першого та другого класу склала близько 2,082 тис грн/МВт-год. Це без урахування тарифу оператора системи розподілу (378 грн/МВт-год), і без урахування маржі постачальника електроенергії (74 грн/МВт-год) . У червні ця сума склала 1,618 тис. грн/МВт-год.

Telegram Logo

Головною причиною зростання Ковальчук вважає модель спеціальних зобов’язань, які покладені на «Енергоатом» і «Укргідроенерго» з постачання електроенергії населенню та на «Укренерго» по компенсації вартості «зеленої» енергії.

Якби «Енергоатом» не виключили з ринку двосторонніх договорів для промислових споживачів, а «Укренерго» не потрібно було б компенсувати «зелену» електроенергію, то зміни цін були б незначні, заявив глава компанії.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст

1 липня запустили новий ринок електроенергії. Він забезпечив перехід від роботи з моделі «єдиного покупця» до конкурентного механізму двосторонніх договорів між виробниками і великими споживачами, постачальниками. Почав діяти внутрішньодобовий та «ринок на добу вперед».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини