Facebook Pixel

В Україні Tesla на автопілоті спіймали на перевищенні швидкості: чи винен Маск

У Харківській області поліція зупинила електромобіль Tesla на автопілоті за перевищення швидкості. Водій Роман Алексенко, який є YouTube-блогером, сидів на задньому сидінні, через те поліція заплуталася в тому, хто винен у порушенні правил дорожнього руху.

Відповідне відео Алексенко опублікував на YouTube-каналі ORJEUNESSE, де можна побачити поліцейських, які без успіху намагаються притягти до відповідальності блогера, який у такий спосіб вирішив «хайпанути».

Так, на початку відео водій включає автопілот і дає можливість автомобілю рухатися самостійно, пересівши на заднє сидіння. Після цього його зупинили патрульні, адже максимальна дозволена швидкість у населеному пункті становить 50 км на годину, а машина рухалася зі швидкістю 116 км на годину.

Алексенко стверджує, що цією ділянкою дороги авто нібито рухалося з дозволеною швидкістю, оскільки автопілот неможливо налаштувати так, щоб автомобіль рухався з більшою швидкістю, ніж це дозволяють правила дорожнього руху. Проте поліція стверджує, що він перевищив дозволену швидкість більш ніж удвічі.

Водночас Алексенко намагався виправдати порушення ПДР, заявивши, що винен автопілот, і пропонуючи патрульному «писати Ілону Маску» [засновник Tesla — The Page].

У відео не йдеться про те, чи оштрафували Алексенка, але, за даними поліції, винен водій автомобіля, який грубо порушив правила дорожнього руху, оскільки саме він встановлює критерії керування автомобілем із допомогою автопілота, пише VGorode. Як стверджують користувачі в мережі, на ці порушення водій пішов усвідомлено саме заради «хайпу».

Варто також зазначити, що автомобілі Tesla в Україні не сертифіковані й офіційно не продаються.

Контекст. В Україні зареєстровано 23,3 тис. електрокарів. Найпопулярнішими моделями серед українців стали Nissan Leaf, Tesla Model S і Renault Kangoo Z.E.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉