Facebook Pixel

В Україні стартували офіційні продажі «лад», випущених у Запоріжжі

Фото: Lada

Фото: Lada

На сайті дистриб'ютора Lada Ukraine з'явився список 42 дилерів і формулювання «автомобілі виробництва ЗАЗ 2019 року випуску» і «автомобілі виробництва ЗАЗ 2020 року випуску».

Ми вже писали про те, що на ЗАЗі, який простоює з 2017 року, почали потихеньку збирати «лади» з машинокомплектів, що надходять із Тольятті та Іжевська. Саме потихеньку, адже все відбувалося в інформаційному вакуумі, а сам ЗАЗ, його бенефіціар «УкрАвто» й АвтоВАЗ ухилялися і від заяв, і від коментарів.

І тільки зараз, майже через рік після початку складання, на українському сайті дистриб'ютора Lada Ukraine в прайс-листах більшості моделей з'явилося формулювання «автомобілі виробництва ЗАЗ 2019 року випуску» і «автомобілі виробництва ЗАЗ 2020 року випуску». Причина мовчання — заборона на імпорт із РФ товарів категорій 8701-05, 8709 і 8711, тобто автомобілів і мотоциклів усіх класів, що набула чинності з 1 січня 2020 року.

Telegram Logo

За версією тольяттінських галузевих ЗМІ, ні про яку CKD-збірку (Сomplete knock-down) машинокомплектів і мови бути не може, адже до Запоріжжя відправляють повністю зібрані автомобілі, у яких перед відправленням демонтують кермо, бампери і світлотехніку. Цей нехитрий маневр дозволяє декларувати прикручування керма і фар як виробництво, яке за українським законодавством звільняється від оподаткування.

Фото: Lada

Фото: Lada

Сьогодні в автосалонах 42 дилерів (усi належать «УкрАвто») пропонуються «лади» п'яти родин: кросовер XRAY, позашляховик 4х4, універсал Largus, ліфтбек Granta плюс Vesta у трьох версіях. Хоча зібрані на ЗАЗі «лади» коштують на 10-20% дорожче, ніж удома, тобто втратили свою останню перевагу — низьку вартість, відпускні ціни на них зростають. Так, якщо в березні за Vesta (1600 куб. см, 106 к.с., 5МКП) просили 281,8 тис. грн, то сьогодні вже 288 тис. Сучасніший XRAY з таким самим силовим агрегатом обійдеться у 291,6 тис. проти колишніх 285,5 тис. грн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини