Facebook Pixel

До кінця десятиліття. В Україні запланували збудувати 240 суден

Внаслідок проведення аналізу будівництва кораблів в Україні держконцерн «Укроборонпром» презентував нову стратегію суднобудівництва в країні до 2030 року. В концерні прозвітували, що наразі військово-морський флот налічує 18 суден, передає «Укрінформ».

Також в «Укроборонпромі» оприлюднили висновок, що для розвитку цивільного флоту до кінця десятиліття треба збудувати 240 нових кораблів. Це збільшить обсяги вантажних перевезень внутрішніми водними шляхами країни до вказаного терміну до 30 млн тонн на рік. Окрім того, реалізація запланованого створить 7,5 тис. нових робочих місць. Загалом це поповнюватиме бюджет майже на 16,5 млн грн щороку.

Додатково. Раніше Рада нацбезпеки (РНБО) ухвалила рішення щодо будівництва патрульних та артилерійських катерів, корветів та фрегату до 2031 року.

Контекст. В серпневому інтерв’ю президент Володимир Зеленський анонсував появу великого українського флоту до 2035 року. За його словами, до вказаного року в ньому будуть «і корвети, і військові катери, і малі підводні човни», і військові бази.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉