Уряд Індії заборонив ще 47 китайських застосунків

Індія заблокувала доступ ще до 47 китайських застосунків. Фото: Hypebeast

Індія заблокувала доступ ще до 47 китайських застосунків. Фото: Hypebeast

Наприкінці червня індійський уряд назвав загрозою національній безпеці використання 59 застосунків, пов'язаних із Китаєм, і заборонив їх. До переліку цих застосунків потрапили TikTok, UC Browser, UC News, Weibo та ін.

Тепер заблоковано доступ ще до 47 китайських застосунків. Причиною названо те, що вони виконували функцію клонів раніше заборонених застосунків, повідомило видання OpIndia. Їхній список поки що не опубліковано.

Уряд також вивчає ще 250 застосунків щодо порушень конфіденційності користувачів та загрози національній безпеці. До цього списку внесено й кращі китайські ігрові застосунки.

Telegram Logo

Ухвалюючи рішення про заборону, Міністерство інформаційних технологій заявляє, що ці програми «залучено до дій, що шкодять суверенітету та цілісності Індії, її захисту, безпеці держави та громадського порядку».

Повідомляється про «крадіжку та таємну передачу даних користувачів несанкціонованим способом на сервери, розташовані за межами Індії».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Відносини Індії та Китаю є досить напруженими фактично із середини минулого століття. Через територіальні суперечки відбулося кілька збройних конфліктів.

Але в ситуації щодо заборони китайських застосунків Індія не самотня. Так, США розглядають можливість внесення компанії Byte Dance (власника TikTok) до «чорного списку» Міністерства торгівлі. У разі прийняття такого рішення американські компанії не зможуть розміщувати TikTok у магазинах застосунків.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини