«Укртатнафта» планує перекласти витрати з авансової оплати за надане реактивне паливо на авіакомпанії, що може привести до зриву розкладу авіарейсів.
Відповідне рішення оприлюднене на сайті компанії в тексті листа на адресу прем'єр-міністра Олексія Гончарука.
В «Укртатнафті» стверджують, що через відсутність обігових коштів вже виставили вимогу авіакомпаніям робити відповідну передоплату. Зокрема на сайті «Укртатнафти» було опубліковано другий лист на адресу авіакомпанії «Роза Вітрів», яку контролює група «Приват».

«ПАТ «Укртатнафта» вимушено звернулася до всіх авіакомпаній і аеропортів України з листом-вимогою щодо здійснення ними передоплати, що дорівнює 10-кратному розміру суми акцизного податку, що виникає при реалізації реактивного палива, виходячи з обсягів заправки (реалізації) на найближчі 15 днів», — написано в листі глави Укртатнафти Павла Овчаренка на адресу прем'єра Гончарука.
У компанії вважають, що без втручання уряду це може дестабілізувати ситуацію при реалізації авіаційного палива і привести до зриву розкладу авіарейсів.
Контекст. Напередодні Верховна Рада прийняла законопроект №2317 без урахування спрощення механізму сплати акцизу на авіапаливо. Також була відхилена поправка Ольги Василевської-Смаглюк (фракція Слуга Народу) про підвищення ставки акцизного податку на скраплений газ в 2,7 рази.
Раніше «Укртатнафта» зробила ряд дій по збільшенню переробки сирої нафти. Для цього з «Укртранснафтою» був укладений контракт на транспортування до 1,2 млн тонн нафти на рік. Компанія зацікавлена в реалізації додатково виробленого обсягу палива.
«Укртатнафта» є єдиним виробником авіаційного палива в Україні. Основний актив компанії — Кременчуцький НПЗ. Серед її акціонерів фігурують «Нафтогаз України» з часткою 43,05% і група «Приват», яка контролює операційний менеджмент компанії.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист