«Укрпошта» отримала шанс стати сільським банком. Рада ухвалила законопроєкт у першому читанні

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт, який дозволяє «Укрпошті» надавати банківські послуги. Головною причиною такого рішення була проблема з доступом сільського населення до фінансової інфраструктури, адже в Ощадбанку недостатньо відділень у сільській місцевості. Підтримали це рішення 232 депутати.

98206545-10158381897163007-4322972329605857280-n.jpg

Однак Нацбанк виступив проти того, щоб «Укрпошта» мала можливість надавати банківські послуги. На думку регулятора, якщо Верховна Рада ухвалить відповідні законопроєкти щодо надання фінпослуг поштовим оператором, це лише збільшить роль держави в банківському секторі, а також призведе до зайвої конкуренції з державними банками. Ба більше, «Укрпошта» опиниться поза регулюванням з боку Нацбанку.

Крім того, однією з причин того, чому регулятор проти, є проблеми з відповідністю поштового оператора вимогам, що висуваються Нацбанком до фінустанов. Регулятор закликав уряд і Верховну Раду відхилити відповідні законопроєкти, повідомила пресслужба Нацбанку.

Водночас регулятор запропонував альтернативні шляхи:

Telegram Logo
  • «Укрпошта» може надавати агентські послуги в сільській місцевості від імені банків;
  • «Укрпошта» може вести рахунки клієнтів і забезпечувати розрахунки, а також випускати власні платіжні картки без участі банку.

Проте голова «Укрпошти» Ігор Смілянський спростовує твердження Нацбанку. За його словами, конвертація готівки в безготівкові розрахунки, навпаки, зменшить частку держави в банківській сфері.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!
98310549-10158381897188007-22946648757895168-n.jpg

«Укрпошта» готова виконувати всі вимоги регулятора і навіть бути членом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. А щодо конкуренції, то Смілянський наголосив, що сферою впливу «Укрпошти» буде лише село.

Крім того, за словами керівника «Укрпошти», Нацбанк ініціював закон, згідно з яким пошта підпадатиме під фінмоніторинг регулятора.

Контекст. «Укрпошта» планує 2021 року вийти на ринок газу й електрики як постачальник послуг для населення. Компанія також планує запустити «кредитний маркетплейс», надаючи банкам можливість брати участь у кредитуванні населення через поштові відділення.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини