Facebook Pixel

«Укрнафту» поділять між «Нафтогазом» та Коломойським — ЗМІ

«Укрнафту» розділять на дві частини. Фото: Дівєєв Сергій/УНІАН

«Укрнафту» розділять на дві частини. Фото: Дівєєв Сергій/УНІАН

Уряд планує до кінця року розділити компанію «Укрнафта» на «газову» та «нафтову» частини, однак схему поділу ще не затверджено. Про це повідомляє видання «Дзеркало тижня».

В основі базового сценарію НАК «Нафтогаз України» дістаються чотири з шести нафтогазовидобувних управлінь, мова йде про західноукраїнські родовища («Укрнафта-Захід») та газове «Полтаванафтогаз». Групі «Приват» Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова залишаться два нафтогазовидобувні управління – «Охтирканафтогаз» та «Чернігівнафтогаз».

Видання повідомляє, що за виробництва на рівні минулого року в Коломойського з товаришами залишиться 62% видобутку нафти «Укрнафти» і 26% видобутку газу. А всі проблеми з тисячами занедбаних свердловин того самого Борислава й інших їх уже не стосуватимуться.

Telegram Logo

«Нафтогазу» відійдуть три чверті видобутку газу та до 600 тис. тонн видобутку нафти. Як зазначають у ДТ, переробляти нафту НАКу буде ніде, окрім як на тому самому «приватівському» Кременчуцькому НПЗ. Направити нафту на Шебелинський ГПЗ неможливо, західноукраїнська нафта в'язка й важка, та й потужності не вистачить. До того ж на заході країни чимало свердловин і безліч накопичених проблем, але досить скромний видобуток. Три західноукраїнські управління сукупно дають 30% нафти та лише чверть газу «Укрнафти».

Коментарі

Всі новини