Facebook Pixel

У Польщі підрахували кількість біженців з України на кінець року

Станом на кінець 2022 року на території Польщі перебувають майже 2,3 млн українців, з них 950 тис. громадян, які втікали від війни в Україні за кордон. Такі дані наводить віцепрезидент Польського фонду розвитку Бартош Марчук.

За його словами, у літній пік у Польщі перебували приблизно 1,4 млн українських біженців. До повномасштабного російського вторгнення 24 лютого в країны нараховувалося 1,2 — 1,3 млн осіб з України.

Зараз абсолютну більшість українських біженців у Польщі — 90% — складають жінки та діти.

60 — 70% біженців з України працевлаштовані (приблизно 320 тис. із 450 тис. осіб працездатного віку). Марчук наголошує на дуже високому рівні зайнятості. За його словами, поточного року держбюджет Польщі отримав майже 4 млрд злотих із податків і внесків із зарплат біженців. У 2023 році ця сума, за прогнозом, становитиме 6 млрд злотих.

Контекст. Нагадаємо: 8 грудня парламент Латвії одностайно підтримав рішення щодо продовження допомоги громадянам України, які через війну були змушені переїхати до Латвії. 30 листопада уряд Чехії проголосував проєкт рішення, яке передбачає продовження віз тимчасового захисту для українців до кінця березня 2024 року. Окрім того, минулого місяця Болгарія продовжила програму перебування громадян України, які тікали від війни за кордон, а Швейцарія продовжила дію спеціального статусу для українських біженців до 4 березня 2024 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉