Facebook Pixel

Понад 20% українських біженців у Польщі назад в Україну не збираються – опитування Gremi Personal

Повномасштабне російське вторгнення змусило мільйони українців втікати від війни до інших країн, найбільша частка з них знайшла прихисток у Польщі. За підрахунками ООН, нині в польських містах і селах проживають понад 3,4 млн громадян України.

Згідно з даними опитування, проведеного міжнародним агентством з працевлаштування Gremi Personal, 22,2% українських біженців мають намір залишитися жити в Польщі назавжди. Трохи більш як 17% опитаних розраховують повернутися додому вже цієї осені, 35% — мають намір ще рік пожити в сусідній країні, а потім приїхати назад, 25,6% — готові сідати на потяг щойно завершиться російсько-українська війна.

Quote«Ми прогнозуємо, що більша частина українців повернуться на батьківщину тільки-но мине небезпека. Однак значна частина громадян залишаться за кордоном через низку суб’єктивних чинників: втрата житла, низький рівень оплати праці, кращі умови проживання та, звісно, відсутність ризиків для життя», — говорить Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації міжнародного агентства працевлаштування Gremi Personal.

Ще однією причиною затриматися в Польщі, на думку аналітиків, є прийдешній опалювальний період, який в Україні може бути сповнений неприємних «сюрпризів» від росіян.

Також вагомим чинником виступає рівень заробітних плат в Україні та Польщі. Медіанна зарплата для робітничих спеціальностей у Польщі становить 28 — 32 тис. грн на місяць.

Контекст. Опитування «Центру Разумкова» продемонструвало, що із загальної кількості українських біженців у світі неповернення в Україну обрали для себе 7% людей.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉