Facebook Pixel

Проживання та соцдопомога: Польща внесла зміни до правил перебування біженців з України

У Польщі вирішили внести корективи до правил перебування в країні громадян України, які втікали від війни. Зміни, які ухвалив польський Сейм, стосуються оплати проживання та харчування, а також отримання українськими біженцями допомоги, повідомляє «Укрінформ».

Проживання та харчування українських біженців у Польщі: що змінилося

Згідно з оновленим законом, відтепер біженцям з України доведеться частково компенсувати вартість розміщення та харчування.

На безоплатне проживання в місяцях тимчасового розміщення українці зможуть розраховувати лише впродовж перших 120 днів перебування на польській території. З березня 2023 року їм доведеться покривати 50% вартості, (але не більш як 40 злотих на добу), з травня наступного року відсоток зросте до 75% (але не більш як 60 злотих на добу).

Кого не торкнуться нововведення:

  • осіб з інвалідністю;
  • дітей;
  • вагітних;
  • осіб пенсійного віку;
  • осіб, які піклуються щонайменше про трьох дітей.

Виплати соцдопомоги біженцям у Польщі: що змінилося

Інше положення, проголосоване Сеймом, передбачає заморожування виплат українським біженцям, якщо вони виїжджають із території Польщі. За умови повернення особи назад за менш як 30 днів, виплати продовжаться. У разі якщо громадянин України перебуватиме за межами Польщі понад 30 днів, право на соцдопомогу він втратить (є можливість його поновлення).

Отримання PESEL: скільки часу дається

На те, щоб оформити номер загальної системи електронного обліку населення — PESEL, — українці тепер матимуть 30 днів (до цього було 90).

Після ухвалення Сеймом закон направлять до Сенату. За прогнозом, він набуде чинності від 1 січня 2023 року.

Контекст. За офіційними даними, від початку повномасштабного вторгнення рф з України в Польщу в’їхали майже 8 млн людей, виїхали — 6 млн 200 тис. Отже, нині в країні можуть перебувати приблизно 1,8 млн громадян України, які приїхали після 24 лютого 2022 року.

Нагадаємо: напередодні ввечері Нижня палата Національної Асамблеї Республіки Польща проголосувала резолюцію, якою визнала російську федерацію країною, що підтримує тероризм. Документ було ухвалено разом із поправкою щодо Смоленської катастрофи, яка стала причиною зриву попереднього голосування.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉