Facebook Pixel

Швейцарія продовжила захисний статус для українських біженців: скільки ще діятиме

Спеціальний статус для біженців з України у Швейцарії діятиме щонайменше до 4 березня 2024 року. Влада країни 9 листопада вирішила продовжити дію захисного статусу S для українців, які втікали від війни за кордон, повідомляє swissinfo.ch.

У Швейцарії не очікують швидкого покращення ситуації в Україні. Так само там не виключають повторних масованих ракетних ударів російської армії по українських об'єктах енергетичної інфраструктури.

«Цивільне населення України, як і раніше, страждає від російських атак… Людям загрожує холодна зима», — наголосила міністерка юстиції країни Карін Келлер-Зуттер.

Вона додала, що спецстатус може бути скасовано раніше лише за умови кардинальної зміни ситуації в Україні. Нині безпечне повернення для біженців є неможливим, підкреслила Келлер-Зуттер.

Статус S надає біженцям право на роботу, страховку, навчання дітей у місцевих школах, вільне переміщення всередині держави та за кордоном.

Контекст. Нагадаємо: наприкінці жовтня Грузія ще на пів року продовжила дію програми допомоги українським біженцям. Азербайджан минулого місяця зняв ліміт на перебування українців на території країни.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉