Facebook Pixel

Обсяг «сірої» економіки України становить до 30% ВВП — голова НБУ

Українці зберігають «під подушкою» приблизно $30 — 35 млрд. Фото: finbalance.com.ua

Українці зберігають «під подушкою» приблизно $30 — 35 млрд. Фото: finbalance.com.ua

Обсяг «сірої» економіки України становить до 30% ВВП. Приблизний обсяг накопичень громадян «під подушкою» після 2010 року оцінюється в $30 — 35 млрд. Про це заявив голова Національного банку Кирило Шевченко під час виступу на Київському міжнародному економічному форумі, передає «Інтерфакс-Україна».

Quote«Є різні оцінки «сірої» економіки. Ми в Нацбанку вважаємо, що це до 30% ВВП. Якщо говорити про обсяг заощаджень громадян України, які перебувають поза банківською системою після 2010 року, то він дорівнює $30 — 35 млрд — у доларах, євро та гривні», — сказав Шевченко.

Відсутність оцінки до 2010 року він пояснив проблемами зі статистикою.

Quote«Щодо питання, як дістати ці гроші «з-під матраца». Це небанківський фінансовий ринок. Наразі цей ринок динамічніший, його шлях до клієнта коротший, ніж у банків», — зазначив голова НБУ.

Шевченко повідомив, що Нацбанк ініціював оновлення законодавчої бази небанківського фінринку, бо нинішні закони було ухвалено 20 років тому.

Telegram Logo

А поки що очільник Нацбанку констатував, що громадяни мають 2,5 варіанта інвестування: депозити та нерухомість, а також ОВДП, що оцінені ним як 0,5 варіанта.

Коментарі

Всі новини