У країні все менше грошей отримують готівкою з платіжних карток, віддаючи перевагу безготівковим операціям. Цьому сприяють не тільки розширення платіжної інфраструктури та мережі, де можна розрахуватися картками, але й прискорені введенням карантину зміни платіжних звичок. Такий висновок зробили в Нацбанку.
Загальна кількість операцій (безготівкових та отримання готівки) з використанням платіжних карток у першому півріччі склала 2 742 млрд, а їхня сума — 1 784 млрд грн.

У річному вимірі ці показники зросли на 16,6% та 7,0% відповідно.

Водночас частка безготівкових операцій склала 86,1% за кількістю операцій та 55,1% — за сумою. У першому півріччі кількість операцій з отримання готівки зменшилась на 12,0%, а їхня сума — на 5,0%.

У січні — червні, як і раніше, найбільша кількість операцій з використанням карток припала на розрахунки в торговельних мережах — 49,5%. За сумою домінували перекази з картки на картку — 42,3%.

Загальна кількість емітованих платіжних карток в Україні станом на 1 липня складала 71,7 млн шт. Це на 4,9% більше, як порівняти з початком року.
Для видаткових операцій (безготівкових та отримання готівки) у червні використовувалося 36,4 млн карток (50,7% загальної кількості). Третина цих карток були безконтактними та токенізованими (переведеними у цифрові гаджети). За кількістю це на 25,6% більше, як порівняти з січнем.
За рік кількість суб'єктів господарювання, які приймають платіжні картки, зросла на третину — до 297 тис. На 11,2% за рік збільшилася кількість торгових POS-терміналів (до 340,6 тис.). З початку 2020 року кількість торгових POS-терміналів зросла на 5,0%.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!