Україна тимчасово припинить імпорт електроенергії з РФ і Білорусі – «Укренерго»

«Укренерго» з 10 квітня по 24 травня обмежить до нуля пропускну здатність міждержавних перетинів з РФ і Білоруссю для виключення імпорту електроенергії в Україну.

Обмеження введено на період карантину, що пов'язаний з поширенням COVID-19, у відповідності до постанови українського регулятора НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг).

«Зменшення розподіленої пропускної здатності буде здійснено у відповідності до чинного законодавства й угод про паралельну роботу з Білоруссю та Росією, які дозволяють корегувати графіки імпорту-експорту тільки заздалегідь – за два дні до здійснення конкретних імпортно-експортних операцій. Тобто фактичне обмеження імпорту з Росії та Білорусі на період карантину та впродовж 30 днів після нього відбудеться з 10 квітня», – йдеться у повідомленні «Укренерго».

Про анулювання результатів річного аукціону, на якому було розподілено пропускну здатність на 2020 рік, та про відшкодування обмежених прав на розподілену пропускну здатність буде повідомлено додатково.

Контекст. Нову модель ринку електроенергії було запущено ще з середини минулого літа. Вже зараз споживачі можуть платити за електроенергію різну ціну в залежності від часу доби. І це враховуючи, що повною мірою реформу енергетичних ринків поки що не зроблено. Споживачів чекає ще немало сюрпризів. Яких саме — в інтерв'ю The Page розповів Андрій Герус, голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

Протягом двох перших тижнів березня споживачі електроенергії в Україні переплатили за завищеним «зеленим» тарифом 460 млн грн через те, що системний оператор «Укренерго» змушений був блокувати дешеву генерацію атомних блоків на користь сонячних і вітрових електростанцій.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

ДБР повідомило ексголові наглядової ради «Вектор банку» про підозру у виведенні з банку 28 млн грн

Слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру у заволодінні чужим майном на суму 28 млн грн ексголові наглядової ради «Вектор банку».

Сенатори США пообіцяли запропонувати 1 червня нові санкції проти «Північного потоку – 2»

Очікується, що 1 червня сенатор-республіканець Тед Круз і демократ Джин Шахін внесуть на розгляд Конгресу нові санкції щодо газопроводу «Північний потік – 2», який Росія намагається добудувати самостійно. Про це повідомило Reuters.

Нацбанк за травень купив на міжбанку валюти на $661 млн і поповнив резерви

Національний банк у травні придбав на міжбанківському валютному ринку $660,6 млн. У квітні він купив в резерви $723,3, а продав – $445 млн.