Україна більше не отримує заявки на транспортування газу Трансбалканським газопроводом після запуску «Турецького потоку» у напрямку болгарсько-турецького кордону.
«Щодо «Турецького потоку» можу підтвердити, що поставки в Болгарію та Туреччину через Україну вже не відбуваються. Всі заявки, які ми отримуємо, йдуть для Румунії та Молдови», — повідомив на брифінгу CEO «Оператора ГТС України» Сергій Макогон, передає «Українська енергетика».
Трансбалканський газопровід тепер відкритий для реверсних поставок.

«Не знаю, чи є в цьому комерційний інтерес, але як оператор ми таку можливість надаємо», — зазначив Макогон.
Контекст. Україна щорічно транспортувала близько 15 млрд кубометрів газу з Росії у напрямку Молдови, Румунії, Болгарії та Туреччини. Таким чином, після запуску «Турецького потоку» Україна втрачає дохід від транзиту цього обсягу газу – близько $450 млн щорічно.
«Булгаргаз» 30 грудня підписав з «Газпром експорт» додаткову угоду про зміну пункту доставки газу через південний кордон, використовуючи «Турецький потік» вже з 1 січня. Фінансові вигоди від цього «Булгаргаз» оцінює приблизно в 81 млн левів (понад 1,1 млрд грн) на рік.
Раніше Румунія підтвердила можливість використання Трансбалканського газопроводу для поставок в Україну з січня 2020 року. Гарантовані потужності складуть 4,1 млн кубометрів на добу (близько 1,5 млрд кубометрів на рік рівним графіком).
Україна також може використовувати Трансбалканський газопровід для поставок скрапленого газу від найбільшого в світі виробника LNG катарської компанії Qatargas через LNG-термінал в Грецію. Україна розраховує домовитися про газопровідні поставки катарського LNG з січня 2020 року.
Газопровід «Турецький потік» завдовжки близько 1 тис. км проходить по дну Чорного моря з Краснодарського краю РФ в Туреччину. Його перша нитка, будівництво якої завершилося в квітні 2018 року, призначена для турецького ринку, друга — для постачання газу країнам Південної та Південно-Східної Європи. Потужність обох ї гілок — 31,5 млрд куб. м газу на рік.