Facebook Pixel

Україна почне безмитні поставки кукурудзи в Євросоюз після різкого стрибка цін

ЄС знизив тариф на імпорт кукурудзи до нуля після зміцнення ф'ючерсів через зниження скорочення оцінок посівів в США. Ціна української кукурудзи зросла на $1-$4 за тонну.

Євросоюз знизив імпортне мито на кукурудзу з 4,65 євро ($5,22) до нуля за тонну. Нульовий тариф також буде застосовуватися до імпортних поставок жита і сорго, повідомляє Refinitiv Agriculture.

ЄС ввів ввізне мито 27 квітня після того, як у США ціни впали до 10-річного мінімуму. Тобто, імпортні ціни для ЄС впали нижче прийнятої в блоці мінімальної нормативної ціни.

Telegram Logo

У той же час, експортні ціни на українську кукурудзу нового врожаю зміцнилися після виходу звіту USDA щодо посівам і запасів зерна.

Різке скорочення оцінок посівів кукурудзи в США в новому сезоні 2020/21 року спровокувало зростання біржових котирувань. Це, в свою чергу, призвело до зростання форвардних цін на українське зерно. Ціни на кукурудзу на базисі СРТ-Одеса після публікації звіту зросли на $1-3 за тонну на базисі FOB – на $3-4 за тонну. Трейдери оцінюють можливий обсяг вже проданої кукурудзи врожаю 2020 року на рівні 1,5-2 млн тонн.

Торгівля кукурудзою нового врожаю з України пожвавилася на тлі побоювань операторів ринку про можливе зниження цін у майбутньому. За прогнозами USDA, світовий урожай кукурудзи в новому сезоні може досягти нового рекорду — трохи менше 1,2 млрд тонн.

Контекст. Ринок кукурудзи в цьому році впав, оскільки епідемія COVID-19 стримує попит на моторне паливо, таке як біопаливо і етанол. На його виробництво йде більша частина врожаю кукурудзи в США.

З тих пір ціни відновилися завдяки зростанню цін на сиру нафту і фрахт, а також несподівано низькою оцінкою посівів кукурудзи в США на цьому тижні.

Коментарі

Всі новини