Facebook Pixel
IT

Київ очолює рейтинг міст для розвитку IT-кар'єри: список

96% айтішників, які навчалися в Києві, залишаються в ньому жити та працювати. Крім того, найчастіше спеціалісти переїжджають вчитися та працювати саме до Києва. Про це свідчать дані дослідження DOU «Куди переїжджають ІТ-спеціалісти всередині країни».

Графік: dou.ua

Графік: dou.ua

Друге та третє місце з-поміж уподобань айтішників посідають Львів і Харків: там залишаються працювати 90% ІТ-фахівців. У цих містах найбільші після Києва ІТ-спільноти України. Дещо гірші показники в Одеси: в цьому місті залишаються 78% айтішників. Розмір ІТ-спільноти в Одесі, хоча це й місто-мільйонник, суттєво поступається Києву, Харкову та Львову. Найгірший результат серед міст-мільйонників України має Дніпро, де залишаються лише 56% ІТ-фахівців. Досить багато айтішників осідають у Чернівцях (68%) і Вінниці (58%).

В інших містах залишається менше половини фахівців сфери ІТ: вони виїжджають звідти одразу після закінчення навчального закладу. Останнє місце в рейтингу посіла Полтава, яку обрали для проживання лише 13% айтішників.

Куди їдуть ІТ-спеціалісти?

Найчастіше айтішники переїжджають до Києва. А кияни, своєю чергою, віддають перевагу Львову: 1% ІТ-фахівців, які закінчували школу в Києві та Київській області, нині живуть у Львові. Є лише два регіони, які не обирають Київ основним напрямом міграції, — Івано-Франківськ і Тернопіль: звідти до Львова їдуть частіше, ніж до Києва (хоча до Києва з цих регіонів теж виїжджають нерідко).

Найактивніше до Києва та Харкова їдуть представники сусідніх областей та окупованих територій. Львів приваблює мешканців західних регіонів. Одеса насамперед приваблює мігрантів із Миколаївської та Херсонської областей. Міграція до Дніпра, як і до Одеси, невелика. Найчастіше сюди переїжджають із Кіровоградської області.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉