Facebook Pixel

У Росії запатентували другу вакцину від коронавируса

Другу російську вакцину від коронавируса під назвою «ЕпіВакКорона» розробив центр «Вектор». Це перший препарат, розроблений «Вектором», який отримав патент.

«Новосибірські вчені розробили вакцину, яка містить фрагменти вірусу — синтетичні пептидні антигени. Вакцина на їх основі викликає імунну реакцію проти COVID-19 і надалі сприяє розвитку імунітету. Всього було видано три патенти на винаходи, кожне з яких містить в собі певний модифікований фрагмент вірусу», — розповіли в Роспатенті.

Вакцину «ЕпіВакКорона» винайшла група вчених — Ільназ Іматдінов, Марія Бочкарьова, Олена Прудникова, Антон Тішин, Олег П`янков, Олена Гаврилова і Рінат Максютов.

У релізі Роспатенту йдеться, що нова вакцина буде відрізнятися від тієї, яку вже активно пробують на собі політики та чиновники, включаючи дочку В. Путіна.

Перша російська вакцина від коронавируса під назвою «Супутник V» була розроблена і запатентована Національним дослідницьким центром імені М. Ф. Гамалеї.

Однак «Супутник V» був протестований всього на 20 добровольцях. Третю, остаточну фазу випробувань вирішили провести після реєстрації. Є побоювання, що поспішність у роботі над вакциною може піддати непотрібному ризику кінцевих споживачів, але російська влада відкидає таку ймовірність.

Контекст. Науковий центр вірусології та біотехнології «Вектор» Росспоживнагляду (Новосибірськ) почав випробовувати прототипи вакцини в кінці березня. Дослідники використовувати рекомбінантні вірусні вектори грипу, кору і везикулярного стоматиту, а також технології синтетичних вакцин: мРНК-вакцини, пептидні вакцини і субодиничні вакцини.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉