Кожна десята компанія Польщі запланувала винайняти українця

Польські компанії все більше розраховують на робочу силу з України, на це розраховує кожна десята фірма.

Про це свідчать результати останнього опитування «Барометр польського ринку праці» від компанії Personnel Service, передає «Польське радіо».

Результат опитування показав, що в I кварталі 2020 року 35% великих польських компаній використовували робочу силу з України. У числі середніх і малих підприємств таких було менше — 12% і 10% відповідно.

Telegram Logo

Більшість роботодавців позитивно або нейтрально ставляться до працівників з України – 89%. Негативно ставляться до працівників з України лише 2%.

Близько 72% респондентів заявили, що український працівник однаковою мірою компетентний, як і польський.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Якості, за які роботодавці високо цінують працівників з України – це, насамперед, працьовитість, висока адаптивність до робочого середовища, швидке вивчення мови та створення позитивної атмосфери. Роботодавці також цінують українських робітників за скромність.

Тим не менше, найближчим часом українцям буде дещо складніше знайти роботу в Польщі. Польські компанії, які шукають працівників на тимчасову роботу, почали працевлаштовувати поляків, які повертаються з країн західної Європи.

Контекст. Майже 80% українців, у яких є бажання повернутися на роботу за кордон, хочуть отримувати понад $1 тис., 10% розраховують отримувати не менше $2 тис., а 21% готові працювати за зарплату менше $1 тис.

У той же час, 20% українців, що працювали за кордоном, не хочуть повертатися на заробітки.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини