Facebook Pixel

У полоні рф перебувають понад 400 українок

Наразі у російському полоні перебуває понад 400 українських жінок, більшість із яких є незаконно затриманими цивільними особами. Про це повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Натепер росіяни утримують у полоні 403 українські жінки. Серед них є ті, чия доля невідома з 2014 року і які вважаються зниклими безвісти. Російська сторона ігнорує численні вимоги звільнити цих жінок та відповідає мовчанням.

Quote«Умови утримання українських жінок у російські неволі не відповідають Третій Женевській конвенції про поводження з військовополоненими», — наголосили в Штабі.

Звільнені з полону жінки розповідають про численні приниження, негуманні умови утримання, недостатнє харчування, відсутність доступу до кваліфікованої медичної допомоги та неможливість зв'язатися з рідними.

Крім того, росіяни продовжують забороняти представникам Міжнародного комітету Червоного Хреста доступ до місць утримання полонених та цивільних осіб. У рф та на тимчасово окупованих територіях таких людей налічується понад 100 осіб.

Quote«Українська сторона не раз пропонувала Росії звільнити жінок в першу чергу, натомість представники країни-агресорки займаються маніпуляціями, зокрема оприлюдненням різноманітних списків. Але за цим усім криється небажання продовжувати обміни», — пояснили військові.

В Штабі наголосили, що жінки, так само як і важкопоранені, важкохворі, згідно з міжнародним гуманітарним правом мають бути звільнені з полону або репатрійовані до нейтральних країн у першу чергу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉