Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У квітні інфляція склала 15,9% і до кінця року перевищить 20% — НБУ

У квітні інфляція становила 15,9% і до кінця року перевищить 20%. Фото: facebook/KyryloShevchenkoCEO

У квітні інфляція становила 15,9% і до кінця року перевищить 20%. Фото: facebook/KyryloShevchenkoCEO

За оцінками НБУ на основі web-scraping — методу збору цін за онлайн-супермаркетами, у квітні 2022 року інфляція склала 15,9%. До кінця року вона може перевищити 20%.

Про це в колонці для НВ повідомив голова Національного банку України Кирило Шевченко.

«Це значний рівень зростання цін, але контрольований. І такі показники не можна порівнювати з 2015 роком, коли в певні місяці інфляція сягала 60%», — наголосив він.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Глава центробанку нагадав, що НБУ має значний досвід боротьби з інфляцією.

«Взагалі у світовій історії не було випадків, коли країна входила у воєнний стан, маючи таку високорозвинену фінансову систему та монетарну політику», — зазначив він.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Зростання цін НБУ стримуватиме за допомогою фіксації курсу та збереження частини обмежень. Цей інструментарій застосовуватиметься доти, доки ринкові механізми матимуть обмежений вплив.

«Щойно запрацюють канали монетарної трансмісії та знизиться невизначеність, ми повернемося до режиму інфляційного таргетування (ІТ), який свого часу допоміг подолати ту саму інфляцію в 60%», — уточнив Шевченко.

Нагадаємо, що індекс споживчих цін (інфляція) у березні 2022 року зріс до 4,5% з 1,6% у лютому й досяг у річному вимірі 13,7%.

Коментарі

Всі новини