Facebook Pixel

Трамп має намір скоротити допомогу іноземним країнам на 21%

Президент США Дональд Трамп дійшов висновку, що треба скоротити обсяг допомоги іноземним країнам на 21% наступного фінансового року. На його переконання, краще спрямувати ці кошти на протидію РФ та Китаю.

Як повідомляє Reuters, відповідну пропозицію Білий дім направить Конгресу. Джерела в адміністрації підрахували, що президент США пропонує зменшити суму з $55,7 млрд 2020 року до $44,1 млрд 2021-го. Протягом наступних 10 років Білий дім планує скоротити ці витрати на $4,4 трлн.

Проте підтримка України залишиться на рівні 2020 року. Цього року США передбачили допомогу для нашої країни в розмірі майже $700 млн.

Контекст. У вересні минулого року Палата представників Конгресу США почала процедуру імпічменту Дональда Трампа через його розмову з президентом України Володимиром Зеленським, під час якої президент США просив українського колегу провести розслідування проти Джо Байдена — свого конкурента на виборах 2020 року в США та його сина Хантера Байдена.

Після цього Білий дім опублікував розшифровку телефонної розмови Трампа з Зеленським, з якої випливає, що він дійсно просив «вивчити» справу Байдена.

Колишній радник Трампа Джон Болтон підтвердив, що президент США намагався домогтися свого шляхом затримки допомоги Україні.

У лютому 2020 року Сенат повністю виправдав Дональда Трампа, визнавши його невинним за обома пунктами обвинувачення: у зловживанні владою та перешкоджанні роботі Конгресу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉