Facebook Pixel

Протести в Казахстані: Токаєв оголосив, що порядок у країні відновлено

Токаєв оголосив, що порядок у Казахстані відновлено. Фото: t.me / orda_kz

Токаєв оголосив, що порядок у Казахстані відновлено. Фото: t.me / orda_kz

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив про повне відновлення порядку в республіці. Міністерство внутрішніх справ країни повідомило, що з початку протестів у Казахстані було затримано 7939 людей.

Крім цього, МВС Казахстану вказує, що загинуло 17 силовиків. Точна кількість протестувальників, що померли під час сутичок, невідома. 9 січня оперативний штаб республіки на своєму Telegram-каналі з посиланням на МОЗ повідомив про 164 загиблих у Казахстані за час заворушень. Згідно з інформацією штабу, в Алмати загинули 103 людини, в Кизилординській області — 21, у Жамбильській області — 10, в Алматинській області — вісім людей. Втім, відомство згодом відповіло, що не надавало таких даних, проте журналісти та активісти з Алмати також повідомляли про смерті учасників акцій протесту.

Дитячий омбудсмен Казахстану Аружан Саїн інформувала про загибель двох дітей під час заворушень. Ще одна дитина, за її даними, перебуває у важкому стані.

Telegram Logo

Контекст. Протести в Казахстані розпочалися водночас із новорічними святами. Вони зародилися в одній області з вимоги знизити ціну на автогаз, а переросли в масштабний загальнонаціональний спротив і охопили майже всю країну.

Вранці 5 січня уряд Казахстану було відправлено у відставку. Президент країни Касим-Жомарт Токаєв оголосив надзвичайний стан у Нур-Султані, столиці країни, до 19 січня 2022 року.

У країні вимикають інтернет і телефонний зв'язок.

6 січня в країні тимчасово зупинили роботу всі банки. У місті Талдикорган протестувальники повалили пам’ятник експрезиденту Нурсултану Назарбаєву.

Коментарі

Всі новини