Facebook Pixel

Міненерго скасує фіксовану ціну на газ: що стане з тарифами

Міненерго не збирається продовжувати дію фіксованих цін на газ, які встановив Кабмін.

Про це повідомили «Українські новини» з посиланням на коментар Міненерго.

Однак у міністерстві очікують, що завершення обмеження ціни на газ не призведе до зростання цін. А ціна на газ у річних контрактах для побутових споживачів не перевищуватиме наявну вартість.

Зокрема, нещодавно Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), попередньо зобов'язала постачальників газу пропонувати побутовим споживачам базовий річний пакет з 1 травня 2021 року до 30 квітня 2022 року за фіксованою ціною.

Уряд хоче встановити річний тариф, за умовами якого, споживач зможе платити фіксовану ціну за газ протягом цілого року. Це повинно допомогти уникнути коливання ціни на газ для населення.

Водночас Кабмін зобов'язав «Укргазвидобування» продавати газ постачальникам і виробникам теплової енергії для потреб населення за фіксованою ціною на термін з 1 квітня 2021 року до 30 квітня 2022 року. Це також має врегулювати ціну на газ та дозволить перевести споживачів на річний тариф.

Контекст. Кабмін своїм рішенням у січні ввів граничну ціну на газ на рівні 7 грн за кубометр. Також регулятор обмежив й ціну передачі газу.

Однак такі обмеження мають працювати лише до квітня 2021 року, що може призвести до зростання ціни на газ, адже в Україні його ціна має формуватися в залежності від вартості на ринку газу.

Але зважаючи на пандемію коронавірусу, уряд вирішив регулювати вартість комунальних послуг в Україні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉