Facebook Pixel

Суд визнав неконституційним створення НКРЕКП Петром Порошенком

Конституційний суд (КС) визнав неконституційними низку положень закону «Про Нацкомісію, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг».

У справі, яка розглядалася за поданням 46 народних депутатів, суд вирішив, що статус комісії та спосіб її формування не відповідають Конституції, повідомляє ZN.ua.

КС визнав, що, видавши указ про створення НКРЕКП, екс-президент Петро Порошенко перевищив свої конституційні повноваження. Суд вважає, що він не мав права створювати такі органи, а також призначати та звільняти їх членів.

Telegram Logo

Нацкомісію Порошенко створив указом від 27 серпня 2014 року №694. 22 вересня 2016 року Рада ухвалила цей закон. Ним було передбачено, що НКРЕКП є постійно діючим незалежним державним колегіальним органом, членів якого призначає і звільняє президент.

Слід зазначити, що діяльність Нацкомісії у період президенства Порошенка була пов’язана з багатьма скандалами. Її звинувачували у прийняття рішень в інтересах колишнього президента, його оточення та певних олігархічних груп. Зокрема звинувачення торкались запровадження формули «Роттердам+» (затверджена НКРЕКП у березні 2016 р.), яка дозволяла «викачувати» кошти з держбюджету, після чого підвищилися тарифи для населення та промисловості.

Справа про неконституційність закону перебувала на розгляді суду з 2017 року.

Коментарі

Всі новини