Суд скасував штрафи АМКУ компанії помічника Максима Микитася

Автор

Компанії «Північно-український будівельний альянс», яка належить Андрію Якусевичу, помічнику експрезидента держкорпорації «Укрбуд» Максима Микитася, скасували 127,4 млн грн штрафів Антимонопольного комітету (АМКУ). Таке рішення ухвалив Господарський суд Києва 16 та 30 жовтня, пишуть «Наші гроші».

Обидва судові процеси стосуються розіграшу трьох тендерів із компанією «Спецбуд-Плюс». Наразі у реєстрі оприлюднено лише рішення суду від 16 жовтня. Воно стосується будівельних тендерів з підприємством «Голосіїво-будінвест» та «Національним інститутом серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова», які отримала компанія помічника Микитася. Вартість укладених договорів склала 2,7 млрд грн.

Суд відкинув докази регулятора, аргументувавши таке рішення оцінкою доказової бази за своїм внутрішнім переконанням, а також аналізом наявних доказів на предмет достатності та взаємного зв’язку. Суд задовольнив позов частково, зокрема, лише щодо визнання недійсною частини рішення, у якій йшлось про відповідальність позивача.

Другий позов стосується рішення АМКУ від 7 травня цього року. У ньому регулятор довів змову тих самих відповідачів на торгах щодо реконструкції Шулявського мосту в Києві. Контракт на 598,5 млн грн дістався «Північно-українському будівельному альянсу».


Андрій Якусевич був позаштатним помічником Микитася. У вересні цього року холдинг «Укрбуд» повідомив, що Микитась вийшов з будівельного бізнесу.

Компанія «Спецбуд-Плюс» зареєстрована на белізький офшов «Міуріт Бізнес Лімітед», а кінцевим бенефіціаром є директор Олександр Єфімчук.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Судноверфі миколаївського заводу «Океан» пиляють на металобрухт — депутат Скороход

У Миколаєві повним ходом йде демонтаж арештованого майна стратегічно важливого суднобудівного заводу «Океан» шляхом розпилу на металобрухт.

Кожна десята компанія Польщі запланувала взяти у найм українця

Польські компанії все більше розраховують на робочу силу з України, на це розраховує кожна десята фірма.

Київський метрополітен введе обмеження з 1 червня

Адміністрація Київського метрополітену введе обмеження на прохід в станції з 1 червня для дотримання соціальної дистанції.