Супутники Starlink Ілона Маска ускладнять огляд неба і зашкодять дослідженню космосу — Independent

Фото: starlink.com

Фото: starlink.com

Асоціація астрономів вважає, що супутники Starlink для широкосмугового інтернету можуть зашкодити подальшим космічним запускам, дослідженням і навіть зіпсують вигляд зоряного неба для простого спостерігача.

Про це йдеться в опублікованому листі із сотнями підписів науковців, повідомляє Independent.

У звіті семінару Satellite Constellations 1 (Satcon1) зазначається, що зосередження яскравих супутників докорінно змінять наземну оптичну та інфрачервону астрономію. У підсумку зовнішній вигляд нічного неба радикально зміниться для астрономів усього світу.

Telegram Logo

У дослідженні взяли участь понад 250 астрономів, операторів супутників і прихильників темного неба.

SpaceX Ілона Маска планує запустити більш як 30 тисяч супутників Starlink для організації високошвидкісного інтернету. У звіті астрономів наголошується, що «Starlink може приблизно подвоїти кількість рухомих об'єктів у космосі, які можна виявити неозброєним оком у сутінках».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Пропонується кілька варіантів зменшення впливу супутників на видиму картину зоряного неба. Це «затемнення супутників», «утримування їх на низькій орбіті» та «орієнтувати їх так, щоб вони відбивали менше сонячного світла».

Однак номером один у списку рекомендацій була пропозиція «не запускати їх».

Компанію SpaceX уже неодноразово звинувачували в порушенні огляду нічного неба через зростання мережі супутників Starlink. Зараз їх близько 500. Запуски 2019 року викликали появу сотень повідомлень про НЛО.

Минулого місяця приватну космічну фірму розкритикували за те, що вона блокувала огляд комети Неовайз, коли та здійснювала свою 6800-літню подорож повз Землю.

Проєкт Starlink спрямований на забезпечення високошвидкісного інтернету в регіонах світу з обмеженим доступом. Це стосується таких територій, як віддалені райони Канади або низка екваторіальних секторів планети.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини