Facebook Pixel

Україна домовилася про ще понад 10 тисяч Starlink: коли приїдуть і хто за них заплатить

Україна домовилася зі SpaceX та її засновником Ілоном Маском про постачання додаткових обсягів станцій супутникового інтернету Starlink. Як розповів очільник Мінцифри Михайло Федоров агентству Bloomberg, йдеться про понад 10 тис. терміналів.

Як очікується, вони приїдуть в Україні найближчим часом.

Quote«SpaceX і Маск швидко реагують на проблеми й допомагають нам. Маск запевнив нас, що він і далі підтримуватиме Україну. Коли в нас було потужне відключення, я написав йому того самого дня, і він миттєво відреагував і вже зробив кілька кроків. Він розуміє ситуацію», — наводить видання слова українського міністра.

Хто заплатить за 10 тис. Starlink для України

Федоров розповів, що хоча укладеного на папері контракту поки що немає, низка країн ЄС пообіцяли розділити між собою оплату за супутникові системи. Він запевнив, що фінансовий бік питання вже вирішено. Хоча й додав, що навесні 2023 року на ці цілі потрібно буде шукати додаткові кошти.

Очільник Мінцифри зазначив, що українці готові й місяць прожити без електрики за умови наявності хоча б мобільного зв’язку та інтернету. Нову партію Starlink буде використано для стабілізації з'єднання в критичних ситуаціях, пояснив він.

Контекст. На тлі регулярних масованих ударів рф по енергетичній системі Україні наша країна готується до різних сценаріїв, включно з найгіршими. Останній передбачає відсутність електроенергії, опалення, водопостачання та водовідведення протягом декількох днів або навіть тижнів.

Для того, щоб допомогти населенню пройти складний період, в Україні розгорнули вже понад 5 тисяч «Пунктів незламності». Днями уряд затвердив Порядок організації та функціонування «Пунктів незламності». У документі зазначається, що кожен із них обов’язково мусить бути забезпечений електрогенератором, автономним опаленням, засобами доступу до інтернету, зокрема через термінали Starlink, тощо.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉