Facebook Pixel

США захистять країни Балтії від кібератак після виходу з пострадянської енергосистеми

Автор

Міністр енергетики США Рік Перрі заявив, що США обіцяють допомогти балтійським країнам захистити їхню енергетичну інфраструктуру від кібератак. Необхідність у подібному захисті виникне у Литви, Латвії та Естонії після того, як країни відключать свої енергомережі від пострадянської системи та синхронізують їх з мережами Західної Європи, передає «Інтерфакс-Україна».

Литовський міністр енергетики Жигімантас Вайчюнас підтримує співпрацю зі США. «В умовах реформування Литвою газового ринку та синхронізації енергомереж із Західною Європою важлива і політична, і технологічна підтримка США», – заявив він.

Жигімантас також зазначив, що зустрічі представників США й балтійських країн будуть проходити щороку.

Quote«Очевидно, що чим більше США в Європі, чим більше США в європейській енергетиці, тим ми сильніші», — вважає він.

Раніше Вайчюнас заявляв, що синхронізація ліній електропередачі із західними країнами ЄС буде коштувати для країн Балтії близько 1,5 млрд євро.

Водночас Перрі заявив, що, згідно з підрахунками Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), Європа заощадила $8 млрд на скрапленому природному газі (СПГ) у 2018 році завдяки постачанням зі США.

За його розрахунками, постачання СПГ зі США можуть забезпечити більш високу конкуренцію на європейському ринку.

Quote«США опинилися в досить новій та унікальній ролі важливого імпортера СПГ в Європу. Ми розраховуємо на розуміння європейців, розцінюємо це як можливість привнести на ринок більше свободи й конкуренції», — сказав Перрі.

Контекст

  • Зріджений газ в Європу поставляється тільки в спеціальні порти, які мають регазифікаційні установки та можуть пертворювати скраплений газ на газоподібну форму. На початку травня «Нафтогаз» почав переговори зі США про купівлю скрапленого газу. Однак в Україні немає потужностей для прийому поставок такого газу. Щоправда, найближчий подібний порт знаходиться у Польщі.
  • Також, згідно з даними «Нафтогазу», на ринок Європи в 2019 році американського скрапленого газу надійшло небагато. Проте його вартість була нижчою, ніж вартість російського або норвезького газу. Але чере це «Газпром» та інші європейські газопостачальники повинні були знижувати свої ціни. Вартість газу впала і в Україні.
Подякувати 🎉