США ввели санкції проти найбільшої суднобудівної компанії світу — China Shipbuilding Group

Найбільша суднобудівна компанія China Shipbuilding Group, 722-й науково-дослідний інститут, увійшла до списку санкцій, що складається з 24 китайських компаній і приватних осіб.

Згідно із заявою Міністерства торгівлі США, санкції введені проти компаній, які беруть участь в будівництві штучних островів у Південно-Китайському морі.

Обмеження стосуються продажу вироблених в США товарів, а також товарів з комплектуючими і технологіями американського походження.

Telegram Logo

«З 2013 року КНР звела більше 3000 акрів (12,1 кв. км — The Page) на семи ділянках Південно-Китайського моря, включаючи засоби протиповітряної оборони і протикорабельні ракети. Крім того, днопоглиблювальні роботи і будівництво деяких форпостів КНР порушують суверенні права Республіки Філіппіни», — йдеться в повідомленні відомства.

Контекст. КНР вже давно будує нові штучні острови в Південно-Китайському морі. Китай має намір розміщувати на штучних островах військові аеродроми, системи ППО, а також протикорабельні системи озброєнь, щоб взяти під контроль райони шельфу, де були виявлені великі запаси вуглеводнів.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Фактично влада Китаю хоче зробити Південно-Китайське море внутрішнім морем. Особливу увагу КНР прикута до морського шляху завдовжки 1 500 км в зоні Південно-Китайського моря. Це один з найбільших логістичних шляхів світу з вантажообігом на $3 трлн.

Ряд територій моря є спірними суміжних держав. При американській підтримці Китаю в цьому питанні протистоять Бруней, Малайзія, Філіппіни, Тайвань і В'єтнам.

Запаси вуглеводнів на спірній ділянці збільшують конфлікт. Китайська CNOOC планує в кінці 2021 видобувати природний газ на шельфі в Південно-Китайському морі на глибоководному проект Ліншуй (Lingshui) 17-2. Розвідані запаси родовища становили понад 100 млрд кубометрів природного газу.

Філіппіни категорично проти, але Китай намагається домовиться з сусідами.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини