Сполучені Штати ведуть переговори з низкою країн — виробників енергоносіїв і провідних світових компаній про можливість забезпечити Європу газом у разі нападу Росії на Україну. У такому разі може бути порушений фізичний транзит ресурсу, що найбільше вплине на європейські ринки природного газу.
Представниця Білого дому Джен Псакі не назвала конкретні країни чи компанії, з якими тривають переговори для забезпечення безперебійного потоку енергії до Європи до кінця зими, але вказала, що серед них — широке коло постачальників, зокрема продавці зрідженого природного газу (ЗПГ).
«Ми також працюємо над виявленням додаткових обсягів неросійського газу з Північної Африки та Близького Сходу, Азії та США. Ми ведемо переговори з великими виробниками природного газу по всьому світу, щоб зрозуміти їхні можливості та готовність тимчасово збільшити видобуток природного газу та виділити ці обсяги європейським покупцям», — розповіла Псакі.
Reuters пише, що плани Білого дому можуть бути затьмарені тим фактом, що нині світові виробники ЗПГ уже працюють на максимумах. За даними видання, компанії, з якими веде переговори Вашингтон, повідомили американським чиновникам про обмеженість світових постачань і неможливість замінити великі обсяги постачань із РФ.
Контекст. Раніше цього місяця стало відомо, що влада Сполучених Штатів почала домовлятися з Катаром та іншими експортерами ЗПГ щодо можливості додаткових постачань до Європи в разі ескалації напруженості.
Через падіння попиту на зріджений природний газ в Азії європейський ринок у січні 2022 року отримає небачений досі обсяг ресурсу — більш як 10 млрд кубів.
У грудні 2021 року постачання американського ЗПГ до Європи зросло на 60,5% — до 4,7 млрд кубометрів в еквіваленті. Це на 21%, або 800 млн кубометрів, більше за обсяг постачань до Азії.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист