Facebook Pixel

Вашингтон шукає для Європи альтернативи російському газу на випадок вторгнення РФ в Україну

Сполучені Штати ведуть переговори з низкою країн — виробників енергоносіїв і провідних світових компаній про можливість забезпечити Європу газом у разі нападу Росії на Україну. У такому разі може бути порушений фізичний транзит ресурсу, що найбільше вплине на європейські ринки природного газу.

Представниця Білого дому Джен Псакі не назвала конкретні країни чи компанії, з якими тривають переговори для забезпечення безперебійного потоку енергії до Європи до кінця зими, але вказала, що серед них — широке коло постачальників, зокрема продавці зрідженого природного газу (ЗПГ).

Quote«Ми також працюємо над виявленням додаткових обсягів неросійського газу з Північної Африки та Близького Сходу, Азії та США. Ми ведемо переговори з великими виробниками природного газу по всьому світу, щоб зрозуміти їхні можливості та готовність тимчасово збільшити видобуток природного газу та виділити ці обсяги європейським покупцям», — розповіла Псакі.

Reuters пише, що плани Білого дому можуть бути затьмарені тим фактом, що нині світові виробники ЗПГ уже працюють на максимумах. За даними видання, компанії, з якими веде переговори Вашингтон, повідомили американським чиновникам про обмеженість світових постачань і неможливість замінити великі обсяги постачань із РФ.

Контекст. Раніше цього місяця стало відомо, що влада Сполучених Штатів почала домовлятися з Катаром та іншими експортерами ЗПГ щодо можливості додаткових постачань до Європи в разі ескалації напруженості.

Через падіння попиту на зріджений природний газ в Азії європейський ринок у січні 2022 року отримає небачений досі обсяг ресурсу — більш як 10 млрд кубів.

У грудні 2021 року постачання американського ЗПГ до Європи зросло на 60,5% — до 4,7 млрд кубометрів в еквіваленті. Це на 21%, або 800 млн кубометрів, більше за обсяг постачань до Азії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉