Facebook Pixel

США та більшість країн ЄС бойкотуватимуть інавгурацію путіна через війну в Україні

США та більшість країн ЄС бойкотуватимуть інавгурацію Путіна через війну в Україні

США та більшість країн ЄС бойкотуватимуть інавгурацію Путіна через війну в Україні

Сполучені Штати та більшість країн Європейського Союзу бойкотуватимуть церемонію присяги володимира путіна у вівторок у кремлі на новий шестирічний термін президентства, але Франція і ще деякі країни ЄС мали намір надіслати своїх представників, попри прохання Києва. Про це пише Reuters.

Повний список європейських гостей на путінській інавгурації виглядає так:

  • Франція;
  • Угорщина;
  • Словаччина;
  • Греція;
  • Мальта;
  • Кіпр.

Різна дипломатична реакція західних держав підкреслила розбіжності щодо того, як поводитися з російським лідером через два роки після розпочатого ним повномасштабного вторгнення в Україну.

Quote«Ні, у нас не буде представника на його інавгурації», — сказав речник Держдепу США Метью Міллер .

Велика Британія та Канада заявили, що не надішлють нікого для участі в церемонії, яка відбувається через день після оголошення росією про проведення тактичних ядерних навчань, які, як вона сподівається, охолодять «гарячі голови» на Заході.

Quote«Україна не бачить правових підстав для визнання його демократично обраним і легітимним президентом російської федерації», — йдеться у заяві МЗС України.

Церемонія складання присяги у вівторок має на меті створити ілюзію законності майже довічного перебування при владі людини, яка перетворила рф на державу-агресора, а правлячий режим — на диктатуру.

Високопоставлений кремлівський чиновник повідомив, що глави всіх іноземних дипломатичних місій у москві були запрошені на інавгурацію путіна.

Речник ЄС заявив, що посол блоку в росії не буде присутній на церемонії, що відповідає позиції більшості держав-членів блоку.

Європейський дипломат сказав, що 20 країн-членів ЄС бойкотуватимуть захід, але очікується, що сім інших країн пришлють своїх представників. Крім Франції, очікується участь Угорщини та Словаччини, повідомили два дипломатичних джерела.

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що не буде присутнім.

У Франції «немає бажання зміни режиму»

Підкреслюючи розбіжності щодо того, як поводитися з рф, паризьке дипломатичне джерело повідомило: «Францію представлятиме її посол у росії».

Виступаючи разом із президентом Китаю у понеділок, президент Франції Еммануель Макрон сказав: «Ми не перебуваємо у стані війни з росією чи російським народом, і ми не маємо бажання змінити режим у москві».

Джерело зазначило, що раніше Франція засудила контекст репресій, у якому проходили вибори, що позбавили виборців реального вибору, а також організацію виборів на українських територіях, окупованих росією, які Франція вважає порушенням міжнародного права та Статуту ООН.

Франко-російські відносини погіршилися в останні місяці, оскільки Париж посилив підтримку України.

Буквально минулого тижня Макрон не виключив відправлення військ в Україну, заявивши, що якщо росія прорве лінію фронту, це було б правомірно розглянути, якщо Київ попросить про підтримку.

Країни Балтії, які більше не мають своїх представників у москві, категорично виключили участь в інавгурації.

Quote«Ми вважаємо, що ізоляція росії, а особливо її злочинного лідера, повинна бути продовжена. Для Литви неприйнятна участь в інавгурації путіна. Нашим пріоритетом залишається підтримка України та її народу, який бореться з російською агресією», – заявив міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс.
Подякувати 🎉