Facebook Pixel

Справа «VAB Банку». Суд відпустив Олександра Писарука, але зобов'язав його заплатити 5 мільйонів гривень застави

Автор

Вищий антикорупційний суд відмовив заарештувати ексзаступника голови Нацбанку (НБУ) Олександра Писарука, але зобов'язав його протягом 5 днів внести 5 млн грн застави по справі «VAB Банку». Таке рішення суд прийняв сьогодні, 15 листопада, передає «Інтерфакс-Україна».

Крім цього йому заборонено виїжджати з Києва, спілкуватися зі свідками, причетними до справи. Також Писарук зобов'язаний здати паспорти та документи для виїзду за кордон і носити електронний засіб контролю.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура просила суд взяти під варту Писарука на 60 днів із заставою у 30 млн грн.

Контекст

  • Ввечері 11 листопада джерела The Page повідомляли, що представники правоохоронних органів прийшли в офіс «Райффайзен Банку Аваль», щоб заарештувати голову правління установи Олександра Писарука. Пізніше в НАБУ заявили про затримання сімох осіб за підозрою в привласненні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, який Нацбанк видав у 2014 році «VAB Банку». Тоді ним володів Олег Бахматюк.
  • Серед заарештованих – колишні і нинішні чиновники НБУ, співробітники «VAB Банку», а також приватних компаній, пов'язаних із його кінцевими бенефіціарами. Проти Писарука в свою чергу почали кілька розслідувань, у тому числі у зв'язку з перевищенням ним як членом ради Фонду гарантування вкладів своїх службових повноважень.
  • Бахматюк вже звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням втрутитися в ситуацію, а також заявив, що готовий повернутися в Україну, щоб поступово погасити 8 млрд грн боргів своїх банків і внести 500 млн грн гарантійного внеску. Екс-глава Нацбанку Валерія Гонтарева, при якій «VAB Банк» отримав стабкредит, у коментарі виданню liga.net назвала ситуацію «беззаконням і терором». Бахматюк в інтерв'ю The Page заявив, що такі дії — це «просто бажання сподобатися політично».
  • 13 листопада Олег Бахматюк заперечував пред'явлення йому підозри у справі «VAB Банку» і змову з Олександром Писаруком.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉