Facebook Pixel

СБУ повідомила про підозру соратнику терориста Мотороли, який очолив окупаційний «парламент днр»

СБУ повідомила про підозру соратнику терориста Мотороли Фото: СБУ

СБУ повідомила про підозру соратнику терориста Мотороли Фото: СБУ

СБУ задокументувала нові злочини колаборанта Артема Жоги, очільника так званої «народної ради ДНР» у тимчасово захопленому Донецьку. Основним завданням Жоги на цій посаді є поширення кремлівського впливу під прикриттям псевдопарламенту на окупованій території.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Він також активно взаємодіє у розподілі фінансових ресурсів місцевої адміністрації окупованої території рф для фінансування потреб військових сил агресорської країни.

За зібраними доказами слідчі СБУ повідомили про підозру колаборанту за двома статтями Кримінального кодексу України:

  1. Колабораційна діяльність (ч. 5 ст. 111-1).
  2. Пособництво державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2).

Згідно з результатами розслідування, ще у 2014 році Артем Жога висловив свою підтримку терористам на сході України та разом із своїм сином приєднався до угруповання «Спарта», зблизився із терористом Моторолою та став його близьким другом і спільником.

Після смерті лідера син Жоги взяв управління угрупованням і вів бойові дії проти України до весни 2022 року, коли його ліквідували під Волновахою. Після цього командування терористичним підрозділом перейшло до його батька.

Відомо, що 9 травня 2022 року Жога їздив до москви, щоб отримати з рук путіна зірку героя рф, якою окупанти посмертно нагородили його сина. Також Жога був присутній у Кремлі під час підписання так званого «договору про вступ до складу росії» тимчасово окупованих територій України.

А у 2023 році брав участь у фейкових виборах від партії «Єдина росія» і був призначений «головою псевдопарламенту ДНР».

Раніше за матеріалами розслідувань СБУ Жога був засуджений до 12 років увʼязнення за участь у терористичній організації та незаконних збройних формуваннях. Тривають заходи для затримання та покарання зловмисника, який залишається на тимчасово окупованій території.

Розслідування проводили співробітники СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури.

Раніше The Page повідомляв, що Служба безпеки України оголосила підозру в підробленні документів ще трьом особам, причетним до «Партії Шарія».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉