Складна комбінація: Григоришин віддасть Новинському $300 мільйонів компаніями

Глава «Смарт-холдингу» Вадим Новинський. Фото: УНІАН

Глава «Смарт-холдингу» Вадим Новинський. Фото: УНІАН

Антимонопольний комітет (АМКУ) не знайшов нічого поганого в заплутаній схемі передачі акцій різних компаній, пов'язаних з групою «Енергетичний стандарт» Костянтина Григоришина та «Смарт-холдингом» Вадима Новинського.

Йдеться про спосіб виплати від Григоришина Новинському і його бізнес-партнеру Володимиру Лук'яненку боргу в розмірі $300 млн. Цю суму Григоришин заборгував у межах виконання рішення Лондонського арбітражу, яке було ухвалене ще в жовтні 2017 року. Суперечка з 2012 року точилася навколо великого машинобудівного підприємства «Сумське НВО» та стосувалася опціону на пакет акцій цього підприємства.

Ще в жовтні 2018 року Новинський розповів в інтерв'ю «Українській правді», що група «Енергетичний стандарт» Григоришина й досі не виплатила йому та Лук'яненку багатомільйонний борг, проте тривають переговори про можливий компроміс.

Детальніше

АМКУ дозволив кіпрській компанії Inter Growth Investments Limited і панамській Great Station Properties отримати спільний контроль над кіпрською Stremvol Holdings Limited – власником 83,7% акцій «Сумського НВО».

Компанія Great Station Properties отримала дозвіл придбати понад 25% акцій «Харківобленерго», а також понад 25% акцій підприємства «Харківенергозбут».

АМКУ дозволив Inter Growth Investments Limited і Great Station Properties отримати спільний контроль над маловідомими кіпрськими компаніями Estival Trading Limited і Osiate Maritime Limited.

Що відомо про ці компанії

За даними агентства «Інтерфакс-Україна», Stremvol Holdings Limited до 2012 року пов'язували з Григоришиним, в чию групу «Енергетичний стандарт» входило «Сумське НВО». Inter Growth Investments також раніше входила до складу акціонерів сумського підприємства.

Наприкінці 2012 року «Смарт-холдинг» Новинського придбав у Лук'яненка як у великого акціонера «Сумського НВО» 25% Great Station Properties, яка в свою чергу володіє 48,9% Stremvol Holdings.

Саме Лук'яненко надав «Смарт-холдингу» опціон на викуп акцій Great Station Properties. Унаслідок цього група стала власником 10% акцій об'єднання, а в майбутньому могла б контролювати 40%.

Garensia Enterprises, яка пов'язана з групою «Енергетичний стандарт» Григоришина, володіє 29,8% акцій «Харківобленерго».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини