Facebook Pixel

Скільки має коштувати електроенергія для непобутових споживачів

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), розглянула запит The Page і в межах своєї компетенції повідомила, що ціна на електричну енергію для непобутових споживачів повинна бути економічно обґрунтованою, враховуючи витрати на її виробництво, продаж і прибуток від реалізації.

За інформацією НКРЕКП, постачання електроенергії здійснюється за вільними цінами, тобто за домовленістю між постачальником і споживачем. Однак умови цих договорів, що укладаються між електропостачальниками та непобутовими споживачами, не надаються регулятором.

Згідно з українським законодавством, ціни на універсальні послуги, які надаються малим непобутовим споживачам, мають бути економічно обґрунтованими, прозорими та недискримінаційними. Вони включають витрати на купівлю електричної енергії на ринку, тариф на послуги постачальника та операторів системи передачі та розподілу. Всі ціни мають бути оприлюднені постачальниками не пізніше ніж за 20 днів до їх застосування.

Важливо, що з 1 липня 2019 року запроваджено нову модель оптового ринку електричної енергії, що передбачає різні сегменти ринку, включаючи ринок «на добу наперед», внутрішньодобовий ринок та ринок двосторонніх договорів. Ці сегменти можуть впливати на ціну електричної енергії залежно від умов купівлі та продажу, що встановлюються на цих ринках.

Таким чином, ціна на електроенергію для непобутових споживачів визначається через ринкові механізми, при цьому кожен споживач має можливість вибору між різними постачальниками та умовами договору.

Подякувати 🎉