Facebook Pixel

Не всі ВПО можуть отримувати грошову допомогу: хто втратить виплати

В Україні внутрішньо переміщені особи можуть отримувати від держави фінансову допомогу в розмірі 2 000 грн щомісяця на дорослого та 3 000 на дитину і людину з інвалідністю. Втім деякі фактори можуть стати причиною відмови у державній підтримці.

Про це розповіли фахівці «Юридичного порадника для ВПО».

5 причин, чому можуть скасувати виплати ВПО

  • Виключення зі списку територій, де ведуться бойові дії, чи тимчасово окупованих територій

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій періодично оновлює список населених пунктів, на яких ведуться активні бойові дії чи які тимчасово окуповані Російською Федерацією. Наявність у переліку вашого міста чи села є підставою для нарахування грошової допомоги. Тож виключення також потягне за собою скасування виплат.

  • Особа не проживає за вказаною адресою

Про зміну фактичного місця проживання потрібно інформувати органи соціального захисту протягом 10 календарних днів. Якщо перевірка виявить відсутність людини за вказаною адресою, а нова не зареєстрована, то грошові виплати анулюють. Довідка внутрішньо переміщеної особи залишиться дійсною.

  • Людина виїхала за межі України

Перебування за кордоном понад 60 днів є підставою для анулювання фінансових нарахувань та статусу ВПО.

  • ВПО до 24 лютого 2022 року не мають права на кошти

Цей пункт залежить від конкретної ситуації. Передбачено, що українці, які мали статус внутрішньо переміщеної особи до початку повномасштабного вторгнення, і станом на 1 березня 2022 року отримували щомісячну адресну допомогу, можуть претендувати на нову виплату за однієї умови – вони повторно евакуювалися з окупації чи зони бойових дій.

  • Діти переселенців не отримують виплати

Також спірний пункт, який змінюється під впливом обставин. Загалом на дитину можна оформити довідку ВПО, але кошти доступні у випадку, коли батьки переїхали з населеного пункту в районах бойових дій або окупації після 24 лютого.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉