З 24 по 31 жовтня проходить Всесвітній тиждень медіа- та інформаційної грамотності (Global Media and Information Literacy Week). У рамках цього заходу кожен вчитель може організувати у своїй школі нову XR-виставку «EDAR: За лаштунками реальності», присвячену темі медіаграмотності.
Для цього достатньо подати заявку на сайті edar.app, щоб безкоштовно отримати набір постерів для розміщення в школі, а також завантажити мобільний додаток EDAR. Мета цієї ініціативи — популяризувати медіаграмотність та сприяти розвитку критичного мислення серед підлітків і молоді України, особливо в умовах війни, коли дезінформація стає серйозною загрозою.
XR-виставка «EDAR: За лаштунками реальності» представляє 20 інтерактивних постерів, які оживають за допомогою мобільного додатку EDAR, використовуючи технології доповненої (AR), віртуальної реальності (VR) та штучного інтелекту (AI). Кожен постер являє собою AI-арт і наповнений яскравим контентом. У додатку можна досліджувати 3D моделі, віртуальні світи та слухати спеціально створені музичні треки, об'єднані спільною метою – полегшити розуміння медіаграмотності. Також у додатку є інтерактивна антифейкова гра «НотаЄнота», яку можна грати індивідуально або всією групою. Наступного року до проєкту додасться настільна XR-гра з медіаграмотності, що дозволить дітям грати в школі та вдома разом з батьками.
«Підлітки живуть у світі технологій, що робить їх вразливими, але ми використовуємо ці ж технології, щоб залучити їх до теми медіаграмотності. За допомогою гейміфікації ми пояснюємо, як функціонує інформаційний простір, допомагаємо розвивати стійкість до маніпуляцій і вчимо розпізнавати якісну інформацію. Виставка орієнтована на підлітків від 12 років. Окрім технологій доповненої та віртуальної реальності, вони можуть перевірити свої знання через інтегровану гру «НотаЄнота», яка вже стала важливим елементом заходів з медіаграмотності в Україні. Для більш досвідченої аудиторії ми рекомендуємо XR-виставку «Справжні причини війни, або як працює російська пропаганда», яку за рік представили у понад 500 закладах освіти, музеях і бібліотеках», – зазначила Альона Романюк, фактчекерка та авторка проєкту «НотаЄнота».