Facebook Pixel

Залізничник-зрадник зливав гру рух ешелонів ЗСУ

Залізничник-зрадник зливав гру рух ешелонів ЗСУ

Залізничник-зрадник зливав гру рух ешелонів ЗСУ

Служба безпеки України (СБУ) затримала на Харківщині агента російської військової розвідки, який слідкував за ешелонами Збройних Сил України. Зловмисником виявився дистанційно завербований співробітником 78-го розвідцентру головного управління генштабу збройних сил росії (ГРУ) помічник машиніста локомотивного депо регіональної філії «Укрзалізниці». Про це повідомила пресслужба СБУ.

Агент за вказівкою російських кураторів збирав інформацію про залізничні маршрути, якими Сили оборони перевозять важке озброєння та боєприпаси на передову. Перебуваючи в кабіні локомотиву, зрадник приховано фіксував рух ешелонів з українською зброєю.

Отримані дані окупанти планували використати при підготовці до нанесення ракетно-дронових ударів по залізничній інфраструктурі регіону з метою порушення збройної логістики.

Контррозвідка СБУ зірвала ворожі плани та під час передачі «звіту» затримала агента-невдаху. Також оперативники СБУ встановили, що зрадник намагався виявити розташування укріпрайонів та фортифікаційних споруд оборонців Харкова.

Слідство встановило, що залізничник потрапив у поле зору ГРУ як активний користувач прокремлівських Telegram-каналів, де залишав антиукраїнські коментарі. Під час обшуків на місці роботи та у помешканні зрадника були вилучені мобільні телефони і сім-карти, які містили докази злочинної діяльності.

Затриманому повідомили про підозру у державній зраді в умовах воєнного стану. Наразі зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув'язнення з конфіскацією майна.

Подякувати 🎉